Kontakt

Feederové závodění 2012

Začali jsme zase závodit. Do sezóny úspěšně vstoupil další člen našeho týmu, Tomáš Ohera. Nejprve zvítězil 8.4.2012 na Jarním Preston Cupu v Moravském Krumlově.                                   Více zde :  http://www.feedertrebic.cz/?chumelenica-na-vrab%E8%E1ku,245

Na vavřínech nechtěl usnout ani na Svratce v závodě Krajského přeboru MRS. Zde obsadil celkově třetí místo. Výborně se vedlo i Pepovi Peřinovi, který v druhém závodě vyhrál sektor A. Ovšem co "stalo" Václavu Hanouskovi.... Ten v prvním závodě v sektoru C zdolal za tři hodiny 42 620g ryb a tím také jasně tento sektor opanoval.                                                                             Více zde :  http://www.feedertrebic.cz/?odvr%E1cen%E1-tv%E1%F8-svratky,261

Dále jsme absolvovali první kolo 1.ligy LRU Feeder na Labi ve Veletově u Týnce nad Labem. Zde jsme z toho vytvořili také dobré umístění. I nadále se budeme snažit, aby bylo o čem psát.  Více zde :  http://www.mivardi.cz/clanky/feeder/zavody/zprava-z-1-ligy-lru-feeder-2012-1-kolo-labe-veletov/                                    http://www.feedertrebic.cz/index.php/lru/clanky-2012/53-prvni-kolo-1-ligy-lru-feeder-2012

V neděli 10.6.2012 se konalo 2.kolo Krajského přeboru a divize severomoravského Územního svazu na řece Bečvě v Přerově. Zde se členům našeho týmu také dařilo.

Třetí místo ve druhém kole zaznamenal Tomáš Ohera. Obhájce Přeborníka kraje z roku 2011, Vašek Hanousek, obsadil 3.místo celkově. Já jsem byl v prvním závodě na pískovně v Krčmani pátý a zde v Přerově čtvrtý. Celkově jsem tak v krajském přeboru zvítězil. Tímto se mi povedl "double". V roce 2004 jsem zvítězil v krajském přeboru v plavané a letos ve feederu.                                                                             Více zde : http://www.fishing-feeder.cz/cs/mdl/info/celkove-vysledky-kp--divize-lru-feeder-us-sms-2012

O MiČR na jiném místě.

Začátkem srpna proběhlo Grand Prix Moravy v Pasohlávkách na jižní Moravě. Václav Hanousek bodoval 2.místem. Tento závod byl současně posledním ze tří závodů, které se započítávaly do soutěže O pohár mistra Moravy. V něm obsadil Tomáš Ohera 2.místo a Václav Hanousek 3.místo.

Konečně kapr

Nejsem specialista na kapry a už vůbec ne velké. Podařilo se mi však na letos na Svratce chytit mého životního. Měl 74 cm a byl(a) plný(á) jiker. Neboli to byla "ona". Doufám, že si plave dále a její potomstvo obohatí vodu,ve které žije.

Feeder 2012 - začínáme....

Po delší odmlce, způsobené zimou, se musím trochu ozvat. Loňské podzimní rybaření proběhlo bez větších výkyvů-úspěchů. Ryby se nachytat daly a tak to bylo vše v pohodě. Větší úspěchy se sice nedostavily, ale to vůbec nevadilo. Jezdili jsme s kamarády na zdejší revíry a dělali vše pro to, abychom bez úlovku nezůstali.
Letošní zimní lovy začaly až v březnu. Nevím proč, ale jaksi vše nevycházelo tak, jak mělo. Přesto se naše feederové družstvo často setkávalo a kulo plány na letošní rybářskou sezónu. A to nejen závodní. Průběžně jsme v kontaktu jak elektronickém, tak i osobním a nebyl problém se sejít a diskutovat nad tím, jak a kde letos začneme. Začali jsme tedy obhlídkou vod v našem okolím i když mrzlo a stojaté vody byly zatím zamrzlé. Byli jsme posíleni o důležitého „člena“ našich výprav a tím nám ubylo starostí jak se na ryby dopravit i do větších vzdáleností.

Jak rozmrzly rybníky a pískovny, začali jsme aktivně vyhledávat ryby a chytat. V březnu jsme provedli dvě výpravy na jižní Moravu do Pasohlávek. První výprava byla spojena s návštěvou veletrhu v Brně, kde jsme se chvilku pokochali rybářskou  atmosférou, kterou vytvořili vystavovatelé a návštěvníci výstavy. Potkali jsme tam pár známých a nedočkaví vyrazili směr závodní úsek Dyje 7. Ovšem počasí nám vůbec nepřálo a rybám taky ne. Foukal silný vítr a zima byla fakt v tom větru odporná. Jedinému z nás čtyř - Vaškovi se podařilo ulovit dva cejny a to bylo všechno. Nicméně na rybách jsme byli a to bylo hlavní. Při druhé výpravě už to bylo o mnoho lepší. Svítilo slunce a ryby byly při chuti. Potkali jsme známé tváře a na lov se těšili jak malé děti. Jelo nás pět a každý si chytil pěkné cejny. Kromě mě. Nemohl jsem se dostat do ryby. Po promarněných záběrech a několika chycených ploticích jsem byl odměněn pěkným kaprem. To jsme však byli všichni. Dlouho brali cejni a kapři nakonec přijeli.

Je začátek dubna a chystáme se na naše první závody závody v Moravském Krumlově - Jarní Preston Feeder Cup. Podle předpovědi si s námi počasí bude hrát ruletu, ale hlavně, že už to zase začalo. Tak do toho !

Zpráva z 1.ligy LRU Feeder 2011

Letošní ligová sezóna proběhla a já se musel podřídit nevalnému výsledku svého rádobyzávodění. Zpočátku mi chytání šlo, pak už kdovíproč ne. Moji dva kolegové chytali parádně a já jim jen z dálky sekundoval. Mé celkové pořadí kolem 30.místa dává spoustu podnětů k zamyšlení.

Co bude příští rok ? Uvidíme a nechám (třeba pozitivně) se překvapit. Jak to celé dopadlo z mého pohledu si přečtete zde :

Když se jezdí na závody

Když se jede na závody, musí se naložit auto. Když se naloží auto, tak se jede. Když se přijede na závodní úsek, musí se auto vyložit. Když se vyloží, může se chytat. Když se chytá, závodník se na to musí připravit. Když se připraví, chytá, ale musí taky mít kde spát.