Kontakt

O blogu

27.7.2011 NOVINKA Trvalý odkaz

Čím víc jsem starší, tím víc si uvědomuji jednu věc. Potkal jsem mnoho lidí. S některými jsem se shodl, s některými jsem vycházel a vycházím normálně. Jiné budu mít pořád rád. Někteří mě však velmi zklamali. Nebylo jich mnoho a nemuselo to tak být. Některé jsem však ani doopravdy poznat nemusel. Přesto se na ně nezlobím. Jen je mi tak trochu nostalgicky. Jaké to mohlo být, kdyby se naše vztahy nepokazily. Bohužel se to už nedá napravit.

Kdo mně však nikdy nezklamal, byly ryby. Když jsem na ně šel, většinou jsem chytil. Když jsem nechytil, snažil jsem se aspoň zahlédnout, jak vyskočí z vody, seberou něco na hladině nebo nějaká malinká rybička poplave kolem břehu. A když nebyl ani náznak záběru a já po lovu odcházel od vody, věděl jsem, že ryby tam jsou a vždycky budou. Počkají na mě, až zase přijdu a budu s nimi až do konce svých dnů.

Jiří Vitásek, konec července 2011

 

 

 

1.liga LRU-feeder 2011

10.6.2011 NOVINKA Feeder-závody, Trvalý odkaz

První kolo se konalo na Jizeře v Mladé Boleslavi. Většina závodníků  tuto vodu poznala až při závodě. Tak zde je něco o tom, jak to tam dopadlo.
 http://www.mivardi.cz/clanky/feeder/reportaze/zprava-z-1-ligy-lru-feeder-1-kolo-jizera-mlada-boleslav/
http://www.fishing-feeder.cz/cs/mdl/info/1liga-cr-lru-feeder-2011---1kolo-mlada-boleslav

 

Krajský přebor LRU-feeder

9.6.2011 NOVINKA Feeder-závody, Trvalý odkaz

 Tak nám znovu začala závodní sezóna. Nejprve jsem se zúčastnil začátkem května Tovačovské jarní čtyřiadvacítky. Čtrnáct hodin z těch 24 hodin jsem byl skoro bez záběru. Chytal jsem v zátoce, do které se ryby dostavily jen na noc. Bylo z toho desáté místo.

 

A teď jedeme dál. Zde něco o krajském přeboru ve feederu na severní Moravě.

http://www.mivardi.cz/clanky/feeder/reportaze/krajsky-prebor-a-divize-lru-feeder-us-moravskoslezskeho-1-kolo/

http://www.fishing-feeder.cz/cs/mdl/info/1kolo-kpdivize--lru-feeder-us-moravskoslezskeho-2011

 

 

Letošní první lovy

21.1.2011 NOVINKA Feeder, Trvalý odkaz

Letos jsem absolvoval prvních pět docházek k vodě a jen jednou jsem narazil na ryby. Za mlhou, že by se dala krájet, jsem navštívil rybník v blízkosti svého bydliště. Rozmrzlo bylo v zadní části u přítoku.  Aby bylo jasno, ryby tam jsou, ale jen jednou jsem je přinutil k braní. Trvalo asi hodinu, než přijeli na krmení. Záběry byly velmi těžko sekatelné. Většinou jen taková cukatůra, která se velmi těžko proměňovala v úspěch. Nicméně nakonec se mi podařilo chytit sedm rybek. Začalo to perlínem, přes plotice a na šest červů přišli i dva jeseni. Pak se setmělo a byl konec. A tak stále čekám, až se počasí i moje psychika probere k trvalým plusovým hodnotám.

Pepovo závodění s feederem

16.1.2011 NOVINKA Feeder-závody, Trvalý odkaz


Přečtěte si, jak začal s feederovým závoděním můj kamarád Pepa Peřina.

Ryby chytám už nějaký ten pátek a s feederem jsem se začal seznamovat v roce 2005. Po několika návštěvách u vody se mi to tak zalíbilo, že jsem se s kamarádem přihlásili na II.ročník MiČR a založili družstvo s názvem Karasi Olomouc. A začali dosahovat nějaké výsledky. Třetím místem pro nás skončil třetí závod tohoto mistrovství. Jako tým jsme v tomto seriálu skončili celkově šestí z 21 družstev. V jednotlivcích jsem obsadil 35.místo. V roce 2006 se nám podařilo vyhrát hned první závod. Tato sezóna pro nás také znamenala celkem úspěšné umístění. Tým celkově 7.místo, já 12.místo v jednotlivcích.        Závodění v roce 2007 nezačalo moc šťastně. V krajském přeboru jsem obsadil 4.místo, GP Moravy 22.místo. Ve IV. oficiálním MiČR jsem byl na 35.místě a naše družstvo na dvanáctém místě.

Úspěšně pro mě začala sezóna roku 2008. Na krajském přeboru 8.místo, na GP Moravy beru 6.místo. Umístění v V.ročníku MiČR - celkové 9.místo z 94 závodníků (před posledním závodem jsem držel 3.místo). Ostatním členům družstva se, bohužel, nedařilo a tímto skončila éra Karasů.

Rok 2009 – oslovily mě dva týmy, zda bych s nimi nezávodil. Dal jsem přednost týmu s kapitánem J.Vitáskem a udělal dobře. Znali jsme se z předchozích závodů a tak jsme se do toho pěkně zakousli. I díky mému vítězství v sektoru v  prvním závodě na Berounce obsadilo naše družstvo 2.místo. Ve druhém závodě 3.místo. Čtvrtého závodu v Mělníku jsem se nemohl kvůli pracovním povinnostem zúčastnit, ale kluci doplněni Láďou Babicou udrželi krásné celkové 3.místo v družstvech.

V roce 2010 jsme začali jako tři mušketýři – jeden za všechny, všichni za jednoho. V prvním závodě na Berounce 2.místo. Týnec nad Labem – 3.místo. GP Moravy jsem současně s kolegou Václavem Hanouskem nemohl absolvovat kvůli rybářské výpravě do Norska. Poté následovalo 3.kolo ligy na Mušově. Brali jsme první místo a měli náskok 7 bodů před druhým družstvem. Poslední závod ligy se konal na Labi v Horních Počaplech u Mělníka. Po dosti „zajímavém“ závodě jsme v kategorii  družstev získali titul "Mistr ligy ČR LRU - feeder 2010". 

Josef Peřina