Kontakt

Dělička na řece

16.12.2010 NOVINKA Plavaná, Trvalý odkaz

Kupodivu jsem našel nějaké fotky z plavačky začátkem dubna 2007. Několik se nás sešlo na u nás na řece Moravě. Tedy spíše na náhonu, kde voda celkem rychle tekla. Bylo to v dubnu, celkem ještě zima. Pamatuji si, že jsme chytali na 20g lízátka a zkrácené děličky délky 9m nebo 11,5m. Amortizér musel být silnější. Já tam měl 1,6mm (myslím). Za návnadu stačila směs ze šrotu a nějaké kupované vnadící směsi, ale také s hlínou a přídavkem červů a kukel. Nejlepší bylo touto směsí obalit větší kámen. Na háček patřili červi. Problém byl trochu s břehem, který byl vysoký. Třímetrový podběrák taktak stačil. Kupodivu brali kapříci kolem 40cm a to celkem obstojně. V takovém počasí bych to moc nečekal. Spíš nějakou bílou rybu. Ta tam byla taky. Velký jelec tloušť. Ostroretka, plotice, jelec proudník - nic. Tak když berou kapříci, tak je chytáme,né ?

Když zima, tak na dírky ?

15.12.2010 NOVINKA Dírky, Trvalý odkaz

      Chodím a jezdím celý rok na ryby, pokud to aspoň trochu dovoluje počasí. Když zamrzne, tak to nějak přečkám. Letos přišla pořádná zima velmi brzy. Na dírky mně to nějak netáhlo. Vždy se našla nějaká jiná alternativa, kde bych mohl chytat. Třeba jen na chvíli. Letos to však vypadá špatně všude. Všude led.

Jako na zavolanou jsem dostal pozvání na lov na dírkách. V minulých letech jsem o tomto lovu ani neuvažoval, ale letos se to zlomilo. Vybavení hodno tohoto rybaření sice nemám, ale zprovoznil jsem starý picker, který skoro nevyužívám. Krabička červů stačila na celý den. Bylo -5C a pár nadšenců vrtalo do ledu a spouštělo pod led všechno možné. Nejvíce se však chytalo na červy a rybky. Chytaly se pstruzi duhoví (hlavně), pár štik a okounů. Trvalo to dva dny. První den si skoro každý chytil rybu a vydrželi jsme od rána skoro do večera. Další den už nás bylo méně a  také se chytilo míň ryb. Na rybky šly většinou štiky, které asi byly přilákány pstruhy, kteří najížděli do krmení k dírkám. Na červy jen pstruzi. Tímto lovem jsem tedy potěšil svou rybářskou dušičku. Bohužel, pouze rybářskou...

 

Olomouc 2006

13.12.2010 NOVINKA Feeder-závody, Trvalý odkaz

V roce 2006  jsem se zúčastnil 4.kola MiČR LRU-feeder v Olomouci. Měl jsem funkci rozhodčího a udělal tam několik fotek. Tehdy mě vůbec nenapadlo, že bych  na ten "fibr" vůbec kdy začal chytat. A stalo se. I když je fakt, že od roku 1999 vlastním laminátový picker 2,40m a jeden rok jsem s ním chytal. Ale potom převážila plavaná. Ten picker mám dodnes.

A něco z letoška

13.12.2010 NOVINKA Přívlač, Trvalý odkaz

Chodím si zavláčet jen tak  s malými nástrahami. Většinou tedy chytám jen malé ryby, ale je to zábava. Dokonce jsem chytil i malého kapra.

Něco málo z přívlače

13.12.2010 NOVINKA Přívlač, Trvalý odkaz

Zamlada jsem se snažil lovit všemi možnými způsoby. Čerpal jsem z rybářské "bible", knížky  "1000+1 rada pro rybáře", kde jsem nacházel spoustu inspirace.  Od lovu bavorským dřívkem přes lov s kulovým plovátkem až k muškaření. Všechno toto jsem postupně opustil. Zůstala mi mj. přívlač, kde jsem občas uspěl. Dnes lovím přívlačí pouze okrajově. Ale baví mě to stejně jako plavaná a feeder. Tak sem dám nějaké fotky. (Bolen z roku 2007)