Kontakt

Letošní první lovy

21.1.2011 NOVINKA Feeder, Trvalý odkaz

Letos jsem absolvoval prvních pět docházek k vodě a jen jednou jsem narazil na ryby. Za mlhou, že by se dala krájet, jsem navštívil rybník v blízkosti svého bydliště. Rozmrzlo bylo v zadní části u přítoku.  Aby bylo jasno, ryby tam jsou, ale jen jednou jsem je přinutil k braní. Trvalo asi hodinu, než přijeli na krmení. Záběry byly velmi těžko sekatelné. Většinou jen taková cukatůra, která se velmi těžko proměňovala v úspěch. Nicméně nakonec se mi podařilo chytit sedm rybek. Začalo to perlínem, přes plotice a na šest červů přišli i dva jeseni. Pak se setmělo a byl konec. A tak stále čekám, až se počasí i moje psychika probere k trvalým plusovým hodnotám.

Pepovo závodění s feederem

16.1.2011 NOVINKA Feeder-závody, Trvalý odkaz


Přečtěte si, jak začal s feederovým závoděním můj kamarád Pepa Peřina.

Ryby chytám už nějaký ten pátek a s feederem jsem se začal seznamovat v roce 2005. Po několika návštěvách u vody se mi to tak zalíbilo, že jsem se s kamarádem přihlásili na II.ročník MiČR a založili družstvo s názvem Karasi Olomouc. A začali dosahovat nějaké výsledky. Třetím místem pro nás skončil třetí závod tohoto mistrovství. Jako tým jsme v tomto seriálu skončili celkově šestí z 21 družstev. V jednotlivcích jsem obsadil 35.místo. V roce 2006 se nám podařilo vyhrát hned první závod. Tato sezóna pro nás také znamenala celkem úspěšné umístění. Tým celkově 7.místo, já 12.místo v jednotlivcích.        Závodění v roce 2007 nezačalo moc šťastně. V krajském přeboru jsem obsadil 4.místo, GP Moravy 22.místo. Ve IV. oficiálním MiČR jsem byl na 35.místě a naše družstvo na dvanáctém místě.

Úspěšně pro mě začala sezóna roku 2008. Na krajském přeboru 8.místo, na GP Moravy beru 6.místo. Umístění v V.ročníku MiČR - celkové 9.místo z 94 závodníků (před posledním závodem jsem držel 3.místo). Ostatním členům družstva se, bohužel, nedařilo a tímto skončila éra Karasů.

Rok 2009 – oslovily mě dva týmy, zda bych s nimi nezávodil. Dal jsem přednost týmu s kapitánem J.Vitáskem a udělal dobře. Znali jsme se z předchozích závodů a tak jsme se do toho pěkně zakousli. I díky mému vítězství v sektoru v  prvním závodě na Berounce obsadilo naše družstvo 2.místo. Ve druhém závodě 3.místo. Čtvrtého závodu v Mělníku jsem se nemohl kvůli pracovním povinnostem zúčastnit, ale kluci doplněni Láďou Babicou udrželi krásné celkové 3.místo v družstvech.

V roce 2010 jsme začali jako tři mušketýři – jeden za všechny, všichni za jednoho. V prvním závodě na Berounce 2.místo. Týnec nad Labem – 3.místo. GP Moravy jsem současně s kolegou Václavem Hanouskem nemohl absolvovat kvůli rybářské výpravě do Norska. Poté následovalo 3.kolo ligy na Mušově. Brali jsme první místo a měli náskok 7 bodů před druhým družstvem. Poslední závod ligy se konal na Labi v Horních Počaplech u Mělníka. Po dosti „zajímavém“ závodě jsme v kategorii  družstev získali titul "Mistr ligy ČR LRU - feeder 2010". 

Josef Peřina